18 sposobów na spędzenie ferii w mieście

Sporo czasu zajęło mi zebranie tych wszystkich informacji, które znajdziecie poniżej. Liczę więc, że chociaż dacie znać w komentarzu, czy znaleźliście coś dla Waszych dzieci 🙂 Czy takie info jest potrzebne albo, że nie napisałam o miejscu, które wiecie, że też organizuje półkolonie zimowe w Krakowie i powinno się znaleźć w tym zestawieniu.

Na temat ofert półkolonii sportowych w Krakowie pisałam TU. Ale nie każde dziecko ma zacięcie sportowe i nie każde ma ochotę w czasie ferii biegać po boisku, czy korcie tenisowym. Te, które wolą bardziej stateczne zajęcia mogą wybierać z naprawdę sporej ilości ofert półkolonii zimowych w Krakowie. Praktycznie w każdej części miasta rodzice znajdą coś dla dzieci, które w czasie ferii mają zamkniętą szkołę, czy przedszkole. Dzieci spędzą ciekawie czas, a rodzice nie będą się obawiali tego, że u dziadków syn, czy córka ogląda przez pół dnia telewizję, czy gra na tablecie. Albo zastanawiali, czy zostawiony sam w domu młody nastolatek odgrzał sobie zupę, czy przez cały dzień żyje na paczce czipsów i bananie..

Ceny półkolonii zimowych w Krakowie wachają się od 80 do 1000 zł (średnio trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 550zł, te 1000 zł to wyjątek).

1Anikino  Zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat już od 7 rano (koniec zajęć 0 17). W tym roku pierwszy tydzień ferii odbywać się będzie pod hasłem „Ogień i woda„, a drugi „Ziemia i powietrze”. W ramach atrakcji organizator zapewnia m.in. wycieczkę do fabryki szkła, Centrum Ekologicznego, wyjście do teatru, a także gry i zabawy integracyjne. W cenę wliczone są 2 posiłki (II śniadanie i obiad).

2. Mały geniusz Zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat do swojego oddziału w budynku VI LO w Krakowie, przy ul. Wąskiej 7 (dzielnica Kazimierz). Organizator zapewnia chyba najdłuższą opiekę spośród innych półkolonii, bo aż 10-godzinną. Swoje drzwi Mały Geniusz otwiera o godzinie 7:30, a zamyka o 18:00. Zajęcia dla dzieci prowadzą tu wykwalifikowani specjaliści z różncyh dziedzin. Na dzieci czekają zajęcia m.in. z druku 3D, pszczelarstwa, gotowania, autoprezentacji, fotografii itd. W cenę wliczone są 3 posiłki oraz wycieczka (1 podczas turnusu). Cały czas na sali dostępne będą także napoje, przekąski oraz gry planszowe, materiały plastyczne oraz zabawki.

3. Harcownia otwiera się o 7:30 i zamyka o 17:30. Zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na „najfajniejsze półkolonie w Krakowie”. Zajęcia odbywać się będą w Sali Kreatywnej Zabawy przy ul. Halszki 28 (Kurdwanów). W programie m.in. zajęcia plastyczne, fitness dla dzieci, szalone eksperymenty, wycieczki i spacery. Hasłem przewodnim tegorocznych półkolonii zimowych będzie „Galaktyczna podróż„. Oznacza to, że dzieciaki będą miały okazję poznać i „zwiedzić” planety oraz ciała niebieskie. Na koniec turnusu zaplanowano Kosmiczny Bal Karnawałowy 🙂

4. Mali Twórcy Jeśli Wasze dziecko lubi zajęcia plastyczne i mieści się w przedziale wiekowym 6-12 lat to ta oferta będzie dla Was idealna. Mali Twórcy zapraszają do swojej pracowni przy ul. Kopernika 9 (przy kościele św. Mikołaja) w II tygodniu ferii tj. od 3 do 7.02. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 8:30 – 15:30. W cenę wliczony jest obiad oraz napoje dostępne na miejscu. W programie m.in. lepienie z gliny, toczenie na kole garncarskim, szycie, projektowanie biżuterii, robienie kukiełek oraz wycieczki.

5. Robotowo  Mieszkacie blisko ul. Armii Krajowej 12 lub Szafrana 5? Wasze dzieci kochają klocki Lego? Jeśli tak, to chyba już wiecie gdzie spędzą tegoroczne ferie 🙂 Półkolonie zimowe w Robotowie to tydzień zajęć z robotami, a przy tym świetna zabawa. Zajęcia będą prowadzone dla dzieci na różnym poziomie zaawansowania. Nie ma więc obawy, że dziecko „nie nadąży” za resztą. Dla początkujących i mniej zaawansowanych organizator proponuje „Warsztaty A+B+C„. Dla bardziej zaawansowanych, czyli tych, który używali już Lego Education – „Warsztaty Mistrzów„. Dzieci można przyprowadzać od godziny 8 i odbierać do 17.

6. Bricks 4 Kids mieszczący się w CH Serenada to kolejna propozycja dla dzieciaków, które lubią budować z klocków Lego. Organizator zaplanował 1 turnus 5-dniowy w drugim tygodniu ferii tzn. 3 – 7.02. Tematem przewodnim jest „Minecraft„, co pewnie spodoba się niejednemu dziecku 🙂 Zajęcia zaczynać się będą o godz. 8 i kończyć o 17. Oprócz budowania z klocków w programie są jeszcze gry i zabawy, wyjście do kina, warsztaty kulinarne z pieczenia pizzy oraz zajęcia plastyczne. W cenę wliczone są 3 posiłki: II śniadanie, obiad i podwieczorek. Organizator zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

7. Leonardo School proponuje naprawdę ciekawe spędzenie czasu! Szkoła organizuje 2 turnusy 5 dniowe, podczas których oprócz nauki języka angielskiego metodą Leo English zaplanowano wiele atrakcji. Wśród nich: wyjście do Interaktywnego Muzeum Gier Video, do Parku Rozrywki GoAir Powietrzne Miasto, Escape Room’u, Warsztaty filmowe z Affata Anime, scrapbooking, gry planszowe, czy turniej PlayStation Movie. Zajęcia odbywać się będą w godz. 8 – 16 i przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Powiem Wam, że gdyby nie fakt, że ferie mamy już zaplanowane to zapisałabym Polę właśnie tu i jestem pewna, że byłaby zadowolona! Zwłaszcza, że jak na tyle atrakcji to cena za turnus nie jest wygórowana!

8. Little America Jeśli macie dziecko w wieku od 5 do 12 lat, które kocha język angielski i nawet podczas ferii chce mieć z nim kontakt, to proszę bardzo! Little America proponuje intensywną naukę tego języka pod okiem Native Speakera. Do tego turnieje intelektualne, gry, spacery, warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami. A to wszystko w budynku przy Placu Inwalidów 8/3. Organizator przewidział 2 turnusy 5 dniowe, ale można też zapisać dziecko na dowolną ilość dni. W cenę wliczono wyżywienie i wszystkie materiały niezbędne do nauki.

9. A może półkolonia zimowa z językiem hiszpańskim? Taką ofertę ma El Bombo, jedyna szkoła języka hiszpańskiego w Krakowie, która specjalizuje się w nauczaniu dzieci. Podczas ferii zimowych organizator zaplanował 2 turnusy 5-dniowe i zaprasza na nie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Oprócz nauki hiszpańskiego, w programie są także warsztaty, wycieczki i sensoplastyka. Zajęcia zaczynają się od 8:30 i kończą o 16:30. W cenę wliczone jest wyżywienie.

10. MDK Młodzieżowy Dom Kultury MDK organizuje 2 turnusy półkolonii zimowych. Pierwszy turnus odbywać się będzie pod hasłem „Artystyczna zima„. W programie m.in. zajęcia plastyczne, wyjście na wystawę Szopek Krakowskich, Kopiec Kościuszki, basen i do wrotkarni „Przewrotki”. Drugi tydzień organizowany jest pod hasłem „Aktywna zima„. Oprócz gier i zabaw sportowych, organizator zaplanował wycieczkę do groty solnej, Historylandu, kina, GoJump, wycieczkę na Kopiec Kościuszki i na sanki do Parku Jordana.

Na oba turnusy dzieci można przyprowadzać od godz. 8 i odbierać nie później niż o 16. Organizator zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W cenę wliczone jest wyżywienie.

11. Z kolei Fundacja Sztukateria zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na półkolonie artystyczne. Zajęcia odbywać się będą w budynku Krakowskiego Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2. Organizator zaplanował 2 turnusy 5-dniowe. Program przewiduje zajęcia teatralne, ruchowe, muzyczne i plastyczne. Niestety czas ich trwania jest krótki, bo zaczynają się o godz. 8 i kończą o 15.

12. Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w drugim tygodniu ferii zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na półkolonię pod hasłem „Poskromić zimę!”. W programie m.in. niecodzienne zwiedzanie Nowej Huty, wyjście do kina, do Doświadczalnej Kopalni AGH, warsztaty etnograficzne, zwiedzanie Radia Kraków, warsztaty „etnohuta”. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9 – 15. W cenę nie wliczono wyżywienia, ale cena jest tu tak niska, że nie ma się co dziwić. Dziecko można zaopatrzyć w II śniadanie, a obiad zje w domu, bo zajęcia kończą się dość wcześnie.

13. Ferie zimowe organizuje także Kuźnia Rozmaitości z os. Złotego Wieku 14. W II tygodniu ferii organizator zaplanował dla dzieci w wieku 7-11 lat warsztaty plastyczne, literackie, teatralne i muzyczne. Zajęcia podobnie jak w Ośrodku C.K.Norwida trwać będą od 9 do 15.

15. Fajną ofertę ma też Dom Kultury Podgórze. Tyle, że zajęcia odbywać się tam będą jedynie w wybrane dni tygodnia, w zależności od cyklu. Na dzieciaki czeka 5 cykli zajęciowych: „Zimowy Klub Juniora„, „Zimowe Zajęcia Edukacyjne„, „Reporter w akcji„, „Akademia Młodego Mówcy” i „Zimowa Akademia Plastyczna„. Wszystkie warsztaty zaczynać się będą o godz. 10 i kończyć o 14. Ceny są różne, w zależności od cyklu i nie zawierają wyżywienia. W ramach atrakcji organizator zaplanował m.in. wyjście do kina, do Centrum Zabaw Dziecięcych GoKids, do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha, warsztaty robienia slime’a, warsztaty florystyczne, zumba kids, czy warsztaty żonglerki sportowej. Jednym słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂

16. Na „Ferie z Weną i Pomysłem” zaprasza Klub Kultury Wena z ul. ks. Meiera 11. Dzieci można przyprowadzać od godz. 8 i odbierać do godz. 16. Organizator zaplanował 2 turnusy 5-dniowe. W programie m.in. warsztaty edukacji kreatywnej, gry i zabawy integracyjne, warsztaty Savoi- Viver’u, gra terenowa na Kazimierzu, spotkanie z twórcą komiksów oraz warsztaty lalkarskie i teatralne. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowo obiadów – podwieczorek i II śniadanie dzieci organizują sobie we własnym zakresie.

Wenę znamy dobrze, bo Pola już nie raz uczestniczyła tam w półkolonii, czy 1-dniowych warsztatach. I z czystym sumieniem możemy polecić to miejsce! Panie prowadzące zawsze mają ciekawe pomysły, a piosenkę po kaszubsku, której Pola nauczyła się na półkolonii letniej chyba 2 lub nawet 3 lata temu, nasza Polisława podśpiewuje sobie do dziś 🙂

17. Ciekawą ofertę ma także Kampus Wielicki. Organizator proponuje 2 turnusy 5-dniowe, a w każdym zajęcia w 1 z 4 grup tematycznych: piłkarskiej, kulinarnej, artystycznej i naukowej. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W cenę wliczone są 3 posiłki. Dzieci można przyprowadzać od godziny 8 i odbierać przed godz. 17.

18. Fajne propozycje ma też Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ale nie jest to klasyczna forma półkolonii, czyli zajęcia codziennie od do, tylko pojedyncze, krótkie warsztaty. Trwają one 1 godzinę i mogą na nie przyjść rodzice z dziećmi w wieku powyżej 6 lat. Tematy to m.in. „Śnieżna burza w słoiku„, czy „Miasto przyszłości„. Pełną ofertę znajdziecie pod podanym wyżej linkiem.

I jak? Coś Wam się spodobało? Która oferta Was / Wasze dzieci najbardziej zainteresowała?

Anna
Annahttps://opiniemamy.pl
Jestem mamą 9.5-letniej Poli i 1.5-rocznego Tobiaszka. Moje pierwsze macierzyństwo było usłane różami i ociekające lukrem. Choć mówi się, że takie nie istnieje (a jednak!) Przy Tobku walczymy ze skutkami wzmożonego napięcia nerwowego i nadwrażliwości na dotyk. Miliony pobudek w nocy, płacz i marudzenie to w pierwszym roku była codzienność. Jak przy tym nie zwariować i nie rzucić wszystkim uciekając w Bieszczady? Mam na to swoje patenty i nie boję się nimi podzielić! Jeśli jesteś mamą walczącą codziennie na domowym polu bity i potrzebujesz wsparcia i dobrego słowa, zapraszam! Jeśli mieszkasz w Krakowie i nie wiesz, gdzie iść na kawę z koleżanką z bombelkiem u boku, podpowiem! Jeśli szukasz pomysłu na szybki obiad - zapraszam po przepis! To co, widzimy się?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jeśli chcesz umieścić reklamę na mojej stronie, zapraszam do skontaktowania się poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na maila.

Podobne artykuły