Półkolonie na sportowo w Krakowie – ferie ziowe 2020

Ferie zimowe tuż tuż.. Jeśli nie macie w planach wspólnego wyjazdu z dziećmi, ich przedszkole jest zamknięte lub szkoła nie organizuje żadnych zajęć dla uczniów, to ratunkiem dla Was będą półkolonie zimowe. Wasze dzieci będą pod dobrą opieką, spędzą ciekawie czas, być może nawiążą nowe znajomości, a Wy będziecie mogli spokojnie pracować 🙂 Kraków ma naprawdę sporą ofertę jeśli chodzi o półkolonie zimowe. Można wybierać między zajęciami sportowymi, naukowymi i artystycznymi.

Zajęcia z reguły zaczynają się o godz. 8-9 i trwają do 16-17. Ceny są zdecydowanie niższe niż ceny obozów wyjazdowych, ale trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 400-1000 zł (średnio 550 zł, 1000zł to wyjątek).

W tym wpisie znajdziecie propozycje z tej pierwszej grupy, a w kolejnym – pozostałe alternatywy.

Półkolonie zimowe w Krakowie

  1. Skakanka To propozycja dla osób mieszkających w okolicach Olszy, Prądnika, czy Nowej Huty. Oferta skierowana jest do dzieci od 4 roku życia, które potrzebują się wyszaleć i wyskakać. I przy okazji przeżyć ciekawą przygodę! Pierwszy tydzień organizowany jest pod hasłem „Zdobywcy i odkrywcy„, drugi – „Naukowcy i wynalazcy„. Dzieci można przyprowadzać od godziny 8, a odbierać do 17. W cenę wliczone są 3 posiłki – II śniadanie, obiad i podwieczorek.

2. Protenis Nauka gry w tenisa odbywa się w hali Politechniki Krakowskiej, przy al. Jana Pawła II 37, vis-a-vis Comarchu. Klub organizuje 2 turnusy tygodniowe, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Przewidziano 2 grupy: początkującą i zaawansowaną. Oprócz nauki gry w tenisa, uczestniczy będą mieli też czas na grę w ping-ponga, badminton, czy siatkówkę. W cenę wliczone są 2 posiłki: II śniadanie i obiad. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8:45 i kończą o 16.

3. Ferie z tenisem proponuje też Queens Tenis Kraków. Na zajęcia można zapisywać dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Oprócz nauki gry w tenisa organizatorzy zapewniają wiele atrakcji m.in. kręgle, wycieczkę do aquaparku, kino, a na koniec turnusu turniej z nagrodami! Organizator zaplanował 2 turnusy 5-dniowe. W cenę wliczone są posiłki, a dzieci można przyprowadzać już od godz. 8 (zakończenie zajęć o 17).

4. Egurrola Dance Kids Do szkoły tańca mieszczącej się w Galerii Kazimierz, dzieci można przyprowadzać od godziny 8 i odbierać je o 18. Oprócz instruktorów nauki tańca i zajęć tanecznych, na dzieci czekają także zajęcia plastyczne, integracyjne, konkursy plastyczne i ciekawe wycieczki. W cenę wliczone są 2 posiłki – II śniadanie i obiad. Organizator przewidział 2 turnusy 5-dniowe.

5. Akademia Badmintona zaprasza chętne dzieci na półkolonie z badmintonem w II tygodniu ferii tj. od 3 do 7.02.2020r. Zajęcia będą odbywać się na ul. Dekerta 21. Badminton, tenis, gry zespołowe – takie m.in. atrakcje czekają na uczestników. W cenę wliczone są 2 posiłki – II śniadanie obiad.

6. Zima kojarzy się raczej z nartami, ale są i tacy, którzy w zimie przygotowują się już do lata. I zamiast na stok, idą na basen. Dla nich Mania Pływania organizuje półkolonie pływackie w II tygodniu ferii tj. od 3 do 7.02. Zajęcia będą odbywać się na os. Albertyńskim w SP 100. Oprócz nauki pływania, organizator proponuje także wyjście na lodowisko, zajęcia artystyczne, konstrukcyjne, sensoryczne i zabawy na świeżym powietrzu. Wiek uczestników: od 5 do 12 lat.

I co? Wybraliście coś, czy czekacie na drugi wpis, w którym polecę Wam półkolonie artystyczne, językowe i bardziej „ogólne”? 🙂

 

 

 

 

Anna
Annahttps://opiniemamy.pl
Jestem mamą 9.5-letniej Poli i 1.5-rocznego Tobiaszka. Moje pierwsze macierzyństwo było usłane różami i ociekające lukrem. Choć mówi się, że takie nie istnieje (a jednak!) Przy Tobku walczymy ze skutkami wzmożonego napięcia nerwowego i nadwrażliwości na dotyk. Miliony pobudek w nocy, płacz i marudzenie to w pierwszym roku była codzienność. Jak przy tym nie zwariować i nie rzucić wszystkim uciekając w Bieszczady? Mam na to swoje patenty i nie boję się nimi podzielić! Jeśli jesteś mamą walczącą codziennie na domowym polu bity i potrzebujesz wsparcia i dobrego słowa, zapraszam! Jeśli mieszkasz w Krakowie i nie wiesz, gdzie iść na kawę z koleżanką z bombelkiem u boku, podpowiem! Jeśli szukasz pomysłu na szybki obiad - zapraszam po przepis! To co, widzimy się?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jeśli chcesz umieścić reklamę na mojej stronie, zapraszam do skontaktowania się poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na maila.

Podobne artykuły