Zabawa

Myślałam, że wszystkie dzieci to kochają, ale..

Trochę przez przypadek, a trochę nie - trafiłam z dziećmi w miniony weekend do kawiarni z bawialnią, w której jeszcze nas nie było. Mam...

Energylandia – pomysł na prezent dla dziecka

Pewnego majowego piątku, zapakowaliśmy się nieco później niż zwykle do auta i zamiast do szkoły, pojechaliśmy w zupełnie przeciwną stronę. Nasza pierwszoklasistka dopiero po dłuższej chwili zorientowała się, że coś jest nie tak.. Nie powiedzieliśmy jej, że naszym celem jest dziś Energylandia - największy w Polsce i najnowocześniejszy park rozrywki, o którym mówiła od dawna i o którym marzyła odkąd zobaczyła jego reklamę w tv...

Urodziny dziecka na sportowo

Jeśli dzieciakom znudziły się kulki albo chcemy zorganizować urodziny dziecka na sportowo, to jest w Krakowie i okolicach kilka miejsc, które takie atrakcje oferują. Wszystko zależy oczywiście od gustu i zasobności portfela 🙂 No i trzeba wziąć pod uwagę, że na tego typu imprezę nasza córeczka nie włoży balowej sukni, a włosy nie będą jej powiewały na wietrze. Wymagany strój na tego typu imprezach to strój sportowy, a włosy najlepiej zaplecione w warkocz. A wszystko to dla wygody i bezpieczeństwa dzieci.

Urodziny dla dziecka w Krakowie

Nasza pierwszoklasistka niedługo skończy 7 lat i pomału rozglądam się za miejscem, w którym można zorganizować urodziny dla dziecka w Krakowie. Możliwości jest wiele, ale muszę wziąć pod uwagę, że dzieci na liście mamy nieco ponad 10. Po drugie jest to towarzystwo mieszane - dziewczynki i chłopcy. I po trzecie - nie wszyscy się znają.

Urodziny dla dziecka – edukacyjne

Nie każdy preferuje świętowanie urodzin dziecka na sportowo, można je więc zorganizować inaczej. Urodziny dla dziecka w formie edukacyjnej też są możliwe i praktykowane! W końcu najlepsza nauka, to nauka przez zabawę. Jeśli komuś znudziły się kulki, trampoliny, czy urodziny domowe, to może spodoba mu się któraś z poniższych opcji.

Co zrobić z dzieckiem w wakacje?

W tym roku wakacje u nas będą przebiegać pod hasłem "no holidays". W lipcu mamy otwarte przedszkole, ale w sierpniu jest już zamknięte. A z racji mojego rosnącego brzucha i terminu porodu na połowę września wszelkie sierpniowe wyjazdy wakacyjne raczej odpadają... No i co tu zrobić z dzieckiem w wakacje przez ten cały miesiąc?

Dzień Dziecka bez prezentów

Zbliża się Dzień Dziecka i wszędzie - na blogach, w sklepach, na billboardach każdy oferuje nam rabaty, promocje albo podpowiedzi co powinniśmy kupić dziecku - swojemu lub synowi siostry, czy chrześniakowi. Przez chwilę też się zastanawialiśmy, co sprezentować naszej córce, ale doszliśmy do wniosku, że co potrzebuje to ma, a kupowanie kolejnej zabawki, gry, czy książki tylko dlatego, że jest Dzień Dziecka nie ma sensu.

Masterchef junior

Wszystko zaczęło się od wspólnego oglądania programów kulinarnych. Potem pojawiła się polska wersja "Masterchef Junior", no i stało się - nasza córka powzięła poważną decyzję. "Mamo, będę majsterszefem!"

Strój na karnawał handmade

Strój na karnawał najprościej jest pożyczyć. Albo kupić. Z tym, że ta druga opcja jest zdecydowanie droższa. Ale i pierwsza opcja nie jest idealna, bo możemy mieć problem z pożyczeniem stroju w wymaganym rozmiarze.