Strona główna Książki

Książki

Moje życie jest do bani

Wszystko się pier$%#.. Miało być życie usłane różami, a jest jak zwykle! Magda właśnie wyjeżdża z rodziną na narty do Austrii, a my zostajemy...

Ten kto czyta nie błądzi

Lubicie czytać? Ja nauczyłam się czytać w wieku 6 lat. Moją pierwszą przeczytaną książką był "Mikołajek", pożyczony od sąsiadki. A potem to już poszło - książka, za książką, lektura za lekturą. Chyba raz zdarzyło mi się nie przeczytać książki do końca, nie przebrnęłam przez "100 lat samotności" Marqueza, ale zdarzało się też, że niektóre pozycje czytałam po 2 razy..

Znane bajki nie do oglądania, ale do słuchania

To, że dzieci lubią bajki nie ulega wątpliwości. Zwłaszcza te w telewizji - pełne kolorów, zmieniających się szybko obrazków. Ale zbyt długie siedzenie przed szklanym ekranem nie przynosi nic dobrego - dzieci stają się nerwowe, może boleć je głowa i oczy. Ale jest na to sposób! 🙂

Palcem po MAPIE…

Wakacje już tuż tuż.. Pewnie nie jedni z Was mają je już zaplanowane lub zarezerwowane, inni jeszcze o tym nie myślą. Ale i jednym i drugim na pewno przyda się MAPA. Ale nie taka klasyczna, tylko przygotowana specjalnie dla dzieci. Kolorowa, opisowa - po prostu INNA!

Siała baba mak i inne wierszowane rymowanki

"Siała baba mak, nie wiedziała jak..", czyli o tym, dlaczego nie mamy w domu nowoczesnej literatury dla dzieci, książki o kupie, a na półkach króluje Jan Brzechwa, Julian Tuwim i Ludwik Jerzy Kern.

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Gdy dziecko zachoruje, to podajemy mu lek na obniżenie gorączki, herbatę z malinami lub od razu idziemy do lekarza. Gdy stłucze kolano - przyklejamy plaster. A co zrobimy, gdy zaczyna się dusić? Lub gdy uderzy się i straci przytomność?