Blog dla rodziców nie tylko małych dzieci

Blog dla rodziców nie tylko małych dzieci

Zabawy logopedyczne dla 3-latka – darmowy pdf

To będzie bardzo krótki wpis, ale mam nadzieję, że dużo z Was z niego skorzysta 🙂 Już nie raz publikowałam tu zabawy logopedyczne, które wymyślam dla mojego synka. Jako, że temat pojazdów i transportu jest jego ulubionym, dlatego ponownie skupiłam się na zabawach z tej tematyki. Wiem tez od Was, że zabawa logopedyczna z poprzedniego darmowego pdf’a polegająca na zaparkowaniu autem pod domkiem w kolorze auta bardzo się Waszym dzieciom podobała. Więc jeszcze chwilowo pozostaniemy w tej tematyce 🙂

Co zawiera darmowy pdf?

W najnowszym pliku pdf, który poleciał do subskrybentów newslettera już kilka dni temu, a który możesz pobrać na końcu tego wpisu znajdziesz 4 zabawy logopedyczne. Każda jest inna i skupia się na innych umiejętnościach dziecka. Jest tu dopasowanie do siebie 2 elementów tworzących całość, czyli ćwiczenie rozwijające spostrzegawczość. Druga zabawa logopedyczna polega na dopasowaniu pojazdu do drogi, po jakiej się porusza, dzięki której dziecko ćwiczy logiczne myślenie.

Zabawy logopedyczne transport 1

Do trzeciej zabawy będziecie potrzebować plasteliny. Jeśli jej nie macie pod ręką, to możecie wykorzystać pisaki lub kredki, choć to już nie będzie to samo. Dzięki plastelinie dziecko będzie miało okazję poćwiczyć małą motorykę rąk oraz stymulować czucie głębokie (użyć odpowiedniej siły mięśni, aby przykleić plastelinę do kartki). Alternatywnie można też wykorzystać i poprzyklejać małe pomponiki. Kupisz je bez problemu na allegro. My akurat mamy ich cały zestaw – mniejsze, większe, twardsze i mięciutkie. Wykorzystywałam je kiedyś częściej do różnych zabaw stymulujących sferę dotyku i nauki kolorów u Tobka.

zabawa logopedyczna mała motoryka rąk

W tym zadaniu należy wykleić plasteliną (lub pokolorować) puste miejsca na znakach drogowych. Przy okazji można porozmawiać z dzieckiem co te znaki oznaczają i gdzie je można spotkać.

zabawa logopedyczna darmowy pdf 4 zabawy

A na końcu znajdziesz układankę lewopółkulową..

Ostatnia zabawa logopedyczna według mnie jest najtrudniejsza. Polega ona na łączeniu cech. To jedyna zabawa, w której przydadzą się nożyczki. Mamy tu taką małą „szachownicę” 🙂 Po lewej stronie w pionowej kolumnie znajdują się różne pojazdy. Za to w górnym rzędzie kwadraty w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest ułożenie pojazdów w kolorze takim, jak wskazuje górny kwadrat. Bardzo ważne jest tu układanie od lewej do prawej zaczynając od pierwszego rzędu. Układanie „byle jak” mija się z celem i nic dziecku ta zabawa nie da.

zabawa logopedyczna łączenie cech

Wszystkie zabawy polecam wydrukować i zalaminować. Po zalaminowanej kartce można pisać pisakiem, a następnie włożyć taką kartkę pod kran i woda bez problemu spłucze z niej wszelkie ślady. Kartę pracy można też przetrzeć mokrą szmatką. I dzięki temu do zabaw można wracać co kilka dni. Ja do naszych domowych zabaw używam najprostszej laminarki marki Tracer i jedynie dokupuje do niej folię do laminacji. Działa bez zarzutu od ponad roku.

Jeśli chciałabyś kolejny pdf otrzymać szybciej niż pojawi się na blogu, to koniecznie zapisz się na mój newsletter! Subskrybenci jako pierwsi otrzymują moje zabawy do przetestowania 🙂

A tymczasem bawcie się! Jak znajdziesz chwilę, to daj znać, która zabawa logopedyczna podobała się Wam najbardziej! I pamiętaj, że wszelkie uwagi i propozycje kolejnych zabaw domowych przyjmuję pod adresem [email protected]!

Zabawy możesz pobrać klikając – > TU. A więcej domowych zabaw do druku wspierających rozwój najmłodszych dzieci znajdziesz w moim sklepie -> Sklep OpinieMamy.

Anna
Annahttps://opiniemamy.pl
Na pokładzie Pan Mąż, 12-latka wkraczająca w okres dojrzewania oraz 4-latek z zaburzeniami integracji sensorycznej. Stosując rady specjalistów i własne, domowe patenty staram się mu pomóc w lepszym funkcjonowaniu. Dzielę się tą wiedzą, bo być może Twoje dziecko też nie jest książkowym ideałem? A może po prostu też mieszkasz w Krakowie i chciałabyś skorzystać z moich krakowsko-rodzicielskich rad? Chodź, zapraszam! Miejsce zawsze się znajdzie!

Podobne wpisy

Majówka 2024 za granicą

Najnowsze

Jak koraliki do prasowania z Ikea zrobiły mi dzień

Jakiś czas temu Tobi przyniósł z przedszkola "miecz" zrobiony z kolorowych elementów. Na pytanie...

Wakacje z dziećmi – czym się kierować przy wyborze...

No właśnie. Czym się kierować wybierając hotel, gdy na wakacje jedziemy z dziećmi? A...

Najpiękniejsza bajka o miłości dla dzieci

To jest absolutnie najpiękniejsza książka o miłości! Kupiłam ją jakiś czas temu z myślą...

Smutna autobiografia Matthew Perry’ego

Nie znam osoby, która nie znałaby serialu "Przyjaciele". I nie znam nikogo, kto by...

Ulubione gry karciane mojego 5-latka

Mam to szczęście, że mój przedszkolak bardzo lubi grać w gry. I to nie...

Nastolatki. Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?

Tytuł tego wpisu to jednocześnie tytuł książki Roberta J.MacKenzie, którą uważam za jedną z...

Inne w tej kategorii

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj